Vítejte na blogu Robotický vysavač!

Robotický vysavač Ecovacs D58, D56, D54

1. července 2010 v 15:37 | Marek Horák
Začátkem června 2010 se na našem trhu objevil nový robotický vysavač zn. Ecovacs.


V následujícím preview Vám popíšu všechny hlavní funkce a parametry a už nyní připravujeme podrobnou recenzi robotického vysavače Ecovacs D58. V článku byla záměrně použita část podkladů a především reálných fotografií odlišných od těch, které jsou k dispozici na většině www stránek prodejců, aby jste si mohli udělat o výrobku bližší představu.Robotický vysavač Ecovacs D54
Robotický vysavač Ecovacs D56


Robotické vysavače Ecovacs jsou k dostání ve 3 provedeních:


Robotický vysavač Ecovacs D54 - červená - základní varianta - nejlevnější model - 6 990,- Kč
Robotický vysavač Ecovacs D56 - fialová - střední varianta - 8 990,- Kč
Robotický vysavač Ecovacs D58 - zlatá - nejdražší varianta, nejlépe vybavený model - 11 990,- Kč

Obecně se dá říct, že robotické vysavače Ecovacs jsou určeny pro méně nebo středně náročné klienty. Podařilo se nám získat srovnávací tabulku robotických vysavačů Ecovacs, pomocí které si jednoduše zorientujeme mezi jednotlivými modely.

Robotický vysavač Ecovacs D58

Ecovacs - LCD display

Modelová řada D54 jako jediná není vybavena LCD displejem. Není to sice jedna z hlavních funkcí, ale přístroje za 7000 Kč by mohl být displej již ve standardu. Pokud chceme nastavit odložený start nebo aktivovat jiné funkce, musíme vycházet z informací v manuálu nebo z malých LED diod přímo na přístroji.
Další nevýhodou absence LCD displeje u modelu D54 je nemožnost průběžně jednoduše kontrolovat chod jednotlivých funkcí, stav nabití baterie a musíme se spíše spoléhat na signalizaci LED diod, nebo si musíme pamatovat, jakou funkci nebo režim jsme předtím aktivovali. Modelové řady Ecovacs D56 a Ecovacs D58 jsou již displejem vybaveny.Robotické vysavače Ecovacs - srovnávací tabulka jednotlivých modelů

Ecovacs - senzor nečistot

Všechny modelové řady robotických vysavačů jsou vybaveny senzorem znečištění.
Tato funkce není blíže specifikována, ale u většiny robotických vysavačů je čidlo, které aktivuje varovné akustické hlášení, pokud se přeplní koš na nečistoty nebo dojde k vniknutí velkého množství prachu do přístroje. Následně je nutné robotický vysavač vyčistit.

Robotický vysavač Ecovacs (silver)

Ecovacs - dokovací stanice (dobíjecí základna)

Všechny modely robotických vysavačů Ecovacs mají v základním balení dokovací stanici. Dobíjecí základnu lze považovat za úplný standard. Pokud vysavači během úklidu dojde energie, sám zahájí návrat do nabíjecí stanice. Dokovací základna robotických vysavačů Ecovacs má velice "futuristický" design oproti konkurenčním výrobkům. Jako jeho nevýhodu cítíme, že zabere poměrně dost místa, což vyžaduje vymezit pro základnu na podlaze speciální prostor, což může být v menších nebo členitějších bytech problém.

Ecovacs - nárazník

Všechny modely Ecovacs mají mechanický nárazník. Z dostupných podkladů nelze zjistit, jestli mají vysavače nárazník osazen senzory nebo dokonce bezdotykový nárazník, který je šetrný k nábytku a vybavení domácnosti. Touto funkcí se budeme detailně zabývat v naší připravované recenzi.

Robotický vysavač Ecovacs - podvozek

Ecovacs - antibakteriální funkce

Model D58 je jako jediný vybavený tzv. antibakteriální funkcí. Na trhu jsou již robotické vysavače, které mají funkci UV záření, která má podobné nebo stejné účinky. Vysavač Ecovacs D58 má jako první model v ČR na spodní straně "nano částice stříbra a zinku", které by měli likvidovat a zabraňovat šíření virů a bakterií. Pokusíme se získat další informace o účinnosti této funkce.


Robotický vysavač Ecovacs D58

Ecovacs - časování a odložený start

Robotické vysavače Ecovacs mají funkci časování a odloženého startu, ale u jednotlivých modelů se liší možnosti nastavení. Model Ecovacs D54 má pouze jednoduché nastavení spočívající v možnosti odloženého startu v další dny pouze ve stejném čase. Model D56 má již funkci časování a odloženého startu rozšířenou o další nastavení. Zde je možné nastavit jeden čas pro začátek úklidu a čestnost opakování. Model D58 umožňuje nastavit dva časy pro začátek úklidu a četnost opakování.

Ecovacs - baterie - nabíjení a délka úklidu

Všechny robotické vysavače Ecovacs mají vestavěnou Li-Ion baterii. Doba nabíjení pro model D54 a D56 je cca 4 hodiny a modelu Ecovacs D58 udává výrobce dobu nabíjení 3 hodiny. Maximální odba úklidu je dle údajů výrobce u modelu D54 45 minut a pro modely D56 a D58 60 minut. Tyto parametry jsou ve srovnání s konkurenčními výrobky spíše podprůměrné. Vzhledem k udávaným hodnotám jsou robotické vysavače vhodné spíše pro úklid prostor do cca 60 m2, ale výrobce uvádí až 90 m2 s u modelu D58 až 120 m2.

Robotický vysavač Ecovacs D58 (vysavač + dokovací stanice)

Ecovacs - systém úklidu - úklidové režimy

Modelová řada Ecovacs D54 má pouze dva režimy úklidu: Automatický a Intenzivní. Automatický úklid je vhodný pro běžné použití, režim "Intenzívní" je vhodný pro více znečištěné plochy. Modelové řady D56 a D58 mají navíc režimy Edge a Spot. Režim Edge je vhodný pro intenzivní úklid kolem stěn a režim Spot je bodové čištění plochy o velikosti cca 1-2 m2. Režim spot má zpravidla časové omezení na cca 5 minut. Efektivitou úklidu a jednotlivých režimů se také budeme zabývat v připravované recenzi.

Ecovacs - virtuální zeď a magnetická páska

Pokud plánujete rozdělení prostoru pomocí virtuální zdi, budeme muset zvolit model D58, který jako jediný je tímto příslušenstvím vybaven. Navíc je zde možno použití tzv. magnetických pásek, které Vám v kombinací použití s virtuální zdí pomohou rozdělit prostor pro úklid kam robotický vysavač má a nemá jezdit. Systém magnetických pásek zatím jiný robotický vysavač, který je dostupný v ČR nemá, proto tuto zajímavou funkci ověříme v našem testu.

Ecovacs - shrnutí

V závěrečném shrnutí hodnotím pouze funkce nebo parametry robotického vysavače Ecovacs, které se odlišují od parametrů a funkcí ostatních robotických. Funkce jako automatický úklid, návrat do dokovací stanice, virtuální zeď považuji za absolutní standard.

Robotické vysavače Ecovac - klady

-        Zajímavý design
-        Vymezení prostoru pomocí magnetických pásek (pouze model D58)
-        Přijatelná cena příslušenství a náhradních dílů

Robotické vysavače Ecovac - zápory

-        Vyšší cena vzhledem k uváděným parametrům
-        Nižší výdrž baterie
-        Větší rozměry dokovací stanice


Ve srovnávací tabulce můžete také vidět model Ecovacs D73, ale ten se v ČR pravděpodobně prodávat nebude.
Robotické vysavače Ecovacs jsou další novou značkou na trhu a čas ukáže, nakolik dokážou obstát v sílícím konkurenčním prostředí. Rozhodujícím faktorem bude efektivita úklidu a reference zákazníků. Pokud vysavače pracovali na stejném principu, jako levnější modely robotických vysavačů tj. na přednastaveném programu nebo náhodném algoritmu, cena za tyto vysavače by byla neúměrně vysoká a za úvahu by pak stálo zakoupení podstatně inteligentnějších přístrojů jako např. iRobot nebo Samsung Navibot. Tento fakt platí a co se týká příslušenství. "Rozumně" vybavený model je až Ecovacs D58, který má virtuální zeď, dálkový ovladač a více možností časování. Robotické vysavač, které mají stejné příslušenství a dokonce i vyšší výdrž baterie je možné zakoupit již v cená okolo 7 000 Kč tj. 5 000 Kč levněji, což je poměrně značný rozdíl.
Momentálně připravujeme podrobnou recenzi robotických vysavačů Ecovacs, ale pokud již nyní uvažujete o zakoupení robotického vysavače, věřím, že Vám uvedené informace pomohou v rozhodování.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pavla Nová Pavla Nová | 26. srpna 2010 v 9:35 | Reagovat

Dobrý den, pročtete si prosím pravidla českého pravopisu, máte tam chyb jak maku.

2 Ladislav Vančura Ladislav Vančura | E-mail | 30. srpna 2010 v 16:39 | Reagovat

[1]:
Paní Nová, máte sice pravdu, ale sama jste v jediné větě udělala několik chyb. Správně jste měla napsat: Dobrý den, pročtěte si, prosím, pravidla českého pravopisu, máte tam chyb jako máku.

3 adto adto | E-mail | 31. srpna 2010 v 19:50 | Reagovat

Dobrý den,

     těším se na podrobnější recenzi, kdy ji tak můžeme očekávat?

4 Iveta Iveta | 2. září 2010 v 11:57 | Reagovat

Vysavač mám doma a jsem velice spokojená.

5 M. Horák M. Horák | 2. září 2010 v 21:37 | Reagovat

[3]:

Dobrý den, recenzi robotického vysavače připravujeme, ale v současné době hodnotíme dva konkureční modely. Recenze Samsung NaviBot by se na našem blogu mohla objevit koncem příštího měsíce. M. Horák

6 Petra Petra | E-mail | 7. září 2010 v 10:14 | Reagovat

Vysavač Ecovacs máme doma a jsme zatím spokojeni. Rozhodně uvolní ruce i hlavu pro jinou aktivitu, zejména když máte děti. Mile mě překvapilo, že pracuje tiše. Ani měsíčnímu synovi jeho práce nijak nebrání ve spánku. A to si Depoš (Ecovacs ECO D58)dává záležet a dostane se do každého koutu pokoje, který je díky nábytku, postýlce a ostatním věcem celkem členitý.

7 Pavla Nová Pavla Nová | 13. září 2010 v 14:55 | Reagovat

Jiné je reagovat v diskuzi, kde člověk raguje formou chatu a na interpunkci se nehledí. Ale v recenzi si zkuste pravopis pohlídat a nechytejte mne za slovo:)

8 Jana Jana | 5. října 2010 v 21:20 | Reagovat

Dobrý večer, Ecovacs  D58 máme doma a jsem s ním velmi spokojená. Ušetří mi spoustu času a námahy díky časování vysávání a možnosti několika programů. Ušetřený čas můžu věnovat dětem. A pokud zrovna v dětském pokoji probíhají dostihy, postavím virtuální zeď či magnetickou pásku a závody mohou pokračovat bez omezení :-).

9 Marek Horák Marek Horák | 5. října 2010 v 23:42 | Reagovat

Recenzi robotických vysavačů Ecovacs připravuji, ale všechny případné zájemce chci upozornit, že vysavač jiných značek s minimálně stejnými parametry, jako mají vysavače Ecovacs se dají pořídit o 20-30% levněji.  M. Horák

10 Šárka Šárka | 8. října 2010 v 9:58 | Reagovat

Dobrý den, dost silně přemýšlím o robotickém vysyvači a dostala se mi do rukou d 58, musím říci, že mě trochu překvapila, protože doma máme docela uklizeno a na plovoucí podlaze po ní zůstalo i tak pár drobků, oproti tomu koberec vysála docela dobře, i když i tam tu a tam smítko zůstalo, je to tak u všech robotických vysavačů typu, nebo jsem si zrovna vybrala na zkoušku špatnou značku :-) ?

11 Marek Horák Marek Horák | 8. října 2010 v 10:53 | Reagovat

[Smazaný komentář] Dobrý den, administrátor pravidelně kotroluje příspěvky. Pokud některé vyhodnotí jako spam nebo neplacenou reklamu, vymaže je. M. Horák

12 Marek Horák Marek Horák | 12. října 2010 v 18:43 | Reagovat

[11]: Dobrý den, Model D58 patří mezi nejlépe vybavené modely. Jeho recenzi připravuji, ale již jsem zaznamenal několik příspěvků, že jeho cena neodpovídá kvalitě. Pravděpodobně byl u toho  modelu chybně usazen hlavní kartáč nebo došlo k jeho opotřebení nebo poškození vlivem častého použití nebo i zanedbáním údržby. Více se dozvíte v mojí recenzi jejíž součástí bude i můj oblíbený extrémní zátěžový test.  M. Horák

13 Jiří Jiří | E-mail | Web | 12. října 2010 v 18:44 | Reagovat

Dobrý den, je možno vysavač použít i na dlažbě s hrubším-plastickým povrchem ?
Děkuji za odpověď.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama