Vítejte na blogu Robotický vysavač!

Robotický vysavač Robzone Roomy Gold (Roomy Silver) recenze

12. července 2010 v 15:50 | Marek Horák

Minulý týden jsem měl možnost otestovat robotický vysavač Robzone Roomy Gold. S výsledky testování Vás seznámím v podrobné recenzi.
Pokud Vás zaujal tento robotický vysavač, rozhodně zde naleznete informace, které Vám usnadní rozhodování.

Robotické vysavače Roomy Gold jsou prodeji od loňského roku a jejich prodejní cena je 12 990,- Kč vč. DPH. Do této cenové hladiny se spíše řadí robotické vysavače s těmi nejlepšími parametry. Levnější variantou vysavače je provedení Silver bez mikrostatického mopu za 10 490,- Kč.

1.   Obsah a způsob balení
2.   Popis konstrukce vysavače a příslušenství
3.   Režimy úklidu a způsob ovládání
4.   Údržba a čištění
5.   Úklid v praxi
6.   Vyhodnocení a závěr

1.   Obsah a způsob balení

Robotický vysavač Roomy Gold je zabalen do velké papírové krabice, ve které je dvoudílný polystyrenový futrál. Uvnitř najdete robotický vysavač Roomy Gold, dokovací stanici, síťový adapter, dálkový ovladač, virtuální zeď, držák mikrostatického mopu, náhradní boční kartáč, vzduchový filtr a čistící kartáček. Naleznete zde také přiložený návod k použití. Jednotlivé kusy příslušenství i samotný vysavač jsou zabaleny do PVC sáčků.
Celá krabice má cca 5,5 kg a má také ucho na přenášení. Krabici doporučuji nevyhazovat, můžete se hodit na přenášení nebo pokud se budete chtít pochlubit s vysavačem např. u Vašich přátel.
Robotický vysavač Roomy se vyrábí ve dvou barevných odstínech: zlatá a stříbrná. Rozdíl je nejen pouze v barvě vrchního krytu model ve stříbrném odstínu nemá mop.
Cena Roomy Gold je 13 000 Kč a cena Roomy Silver je 10 500 Kč.

2.   Popis konstrukce vysavače a příslušenství

Tělo vysavače působí poměrně masivně na rozdíl od jiných robotických vysavačů, které jsem měl možnost vidět. Evidentně je o něco vyšší, výrobce udává výšku 11 cm. Na trhu jsou běžně vysavače s výškou od 9 cm, což je praktičtější, pokud chce, aby vysavač zajížděl i pod skříně, sedačku nebo postel. 11 cm výšky může být v některých případech více a vysavač se nemusí do mezery pod nábytkem vejít.
Na vrchní straně vysavače Roomy je velký displej, na které můžeme průběžně kontrolovat nastavení všech hlavních funkcí. Na displeji můžete také průběžně sledovat stav nabití baterie.
Pod displejem jsou hlavní ovládací tlačítka a nad displejem je čidlo pro navádění robotického vysavače do dokovací stanice nebo pro komunikaci s virtuální zdi.
Na boční straně nalezneme hlavní vypínač a pod ním je zdířka pro připojení konektoru síťové nabíječky. V přední části je nárazník, který je osazen senzory pro zpomalení nárazu. Na boční straně je také stříbrné tlačítko, které umožňuje vyjmutí a vyčištění.
Ve spodní části robotického vysavače Roomy je hlavní kartáč, který nametá nečistoty a prach do vnitřního plastového koše. Za hlavním kartáčem je gumová stěrka, za kterou lze připnout mikrostatický mop na PVC držáku.
Na podvozku vysavače jsou dvě velká boční kolečka a v přední části směrové kolečko a dvě malá vyrovnávací kolečka. Na pravé boční straně je boční kartáček. Na levé boční straně straně je UV lampa na likvidaci bakterií a roztočů.
Ve spodní části jsou také senzory na nečistoty a senzory proti pádu ze schodů.  
Anitistatický mop lze připnou do zadní části vysavače. Držák mop je plastová obdélníková destička, která se zacvakne do držáku. Samotní mikrostatický mop lze připevnit na držák. Systém uchycení je tzv. suchý zip. Mopy lze kdykoliv dle potřeby měnit.
V balení robotického vysavače také nalezneme dokovací stanici. Dokovací stanice slouží k nabíjení vysavače a také k nastavení času a času zahájení automatického úklidu.
V balení naleznete dálkový ovladač, kterým lze ovládat všechny hlavní funkce vysavače. Jako nedostatek vidím nemožnost nastavení času a automatického startu přes dálkový ovladač.


3.   Režimy úklidu a způsob ovládání

Robotický vysavač Roomy má několik automatických a jeden manuální režim:

AUTO FULL GO - vysoce efektivní režim, který je určen pro maximální efektivitu úklidu. Vysavač zahájí úklid a po vybití baterie se vrátí zpět do dokovací stanice. Po plném nabití baterie opět vysavač zahájí úklid až do okamžiku , kdy úklid manuálně neukončíme.

AUTO Režim 15 minut - automatický režim pro krátký úklid a menší znečištění. Po spuštění toho režimu vysavač uklízí po dobu 15 minut a pak zahájí návrat do dokovací stanice.

AUTO Režim 30 minut - Automatický režim pro střednědobý úklid. Vysavač úklizí po dobu 30 minut a pak zahájí návrat do dokovací stanice, kde zahájí nabíjení baterie.

SPOT Režim - Tento úklidový režim je určený pro úklid malé znečištěné plochy (cca 1m2) např.
v kuchyni. Vysavač intenzivně během cca 5-ti minut čistí malou plochu.

Režim EDGE (kolem zdí) - Tento režim je určen pro intenzivní čištění prachu a nečistot kolem zdí, nábytku nebo kuchyňské linky. Vysavač jezdí pouze kolem hran, které důkladně vymetá bočním kartáčkem.

Automatický režim - Tento úklidový režim je určen pro běžné každodenní
čištění. Vysavač zahájí sám úklid v předem zvolený čas a čistí všechny dostupné plochy až do vybití baterie po dobu cca 60-70 minut. Pro automatický režim je nutné předem nastavit čas spuštění na dokovací stanici.

4.   Úklid v praxi


Nabíjení robotického vysavače, parametry baterie
Před prvním použitím je nutné robotický vysavač nabít. Z výroby může být vestavěná baterie částečně nabita, ale energie vystačí pouze na několik minut. Doba nabíjení Roomy je dle výrobce cca 4-6 hodiny a maximální doba provozu je v závislosti na podmínkách 60 - 70 minut.
K systému nabíjení ještě doplním, že vysavač je možné dobíjet dvěma způsoby. První způsob je nabíjení přímo ze sítě prostřednictvím kabelu. Druhou možností je nabíjení přes dokovací stanici. Tento způsob je praktičtější vzhledem k tomu, že lze předpokládat, že většina uživatelů bude používat funkci odloženého startu.
Uvedené hodnoty lze označit za průměrné a jen pro zajímavost jsou na trhu vysavače, které mají nejkratší dobu nabíjení od 2,5 hod. a maximální doba provozu až 150 minut.
Uvedené parametry výdrže Roomy jsou však pro použití v běžných podmínkách zcela dostačující.
Každý uživatel preferuje jiný způsob nebo systém způsobu úklidu.

Možnosti ovládání - ruční, automatický
Robotické vysavače jsou primárně určeny hlavně pro úklid bez Vaší přítomnosti s využitím odloženého startu tj., že vysavač uklízí když nejste přítomni. Výhodou tohoto režimu je, že se nemusíte o nic starat a po návratu domů již najdete pouze pěkně uklizenou podlahu. "Nevýhodou" tohoto způsobu je, že se připravíte (alespoň v prvních týdnech používání) o mimořádný zážitek a to možnost pozorovat robotický vysavači během úklidu.
Především pro muže je to zajímavý zážitek, pozorovat robotický vysavač jak neunárně bojuje s nečistotami a také jak si poradí se všemi překážkami, které mu stojí během úklidu v cestě.
Při testování robotického vysavače Roomy, jsem nejdříve zkoušel ruční ovládání. V praxi se ukázalo jednak jako velmi zábavné, ale i praktické. Nemusíte čekat, než během automatického režimu robotický vysavač dorazí k drobku nebo nečistotě, která je přímo před Vámi, ale navedete tam vysavač přímo.
Ruční režim je vhodný hlavně vysbírání nečistot, které jsou v okruhu několika metrů.
Pokud vysavač rozjedete určitým směrem, po cca 10-15 vteřinách se robotický vysavač sám zastaví nebo se také zastaví, pokud narazí na nějakou překážku nebo stěnu.
Pokud je např. V kuchyňském koutě množství nečistot, můžete pomocí ovládacích šipek nechat točit vysavač na jednom místě.
V další fázi testování jsem se rozhodl otestovat automatický úklid s odloženým startem.
Dle přiloženého návodu jsem nastavil přesný čas a čas spuštění za cca 5 minut.

/// Ještě musím dodat, že nastavování času a odloženého startu na dokovací stanici a ještě bez dálkového ovladače přece jen nepraktické. Je nutné se sehnout k dokovací stanici a ručně nastavit aktuální čas a čas spuštění automatického úklidu. Některé modely robotických vysavačů mají možnost nastavení času a odloženého startu pomocí dálkového ovladače přímo na velkém displeji robotického vysavače. Tento způsob ovládání je mnohem praktičtější a hlavně pohodlnější. ///

Netrpělivě jsem očekával automatický start úklidu. Přesně v předem zvolený čas vysavač vycouval z dokovací stanice, zapnul spodní i boční kartáč a zahájil úklid. V první fázi úklidu vysavač dělal postupně zvětšující se spirály. Vysavač měl o něco vyšší hlučnost za provozu, na rozdíl od dříve testovaných robotických vysavačů, ale dá se říct, že hluk nepřekročil horní "přijatelnou mez" pro tento typ zařízení.
Na vrchní straně těla vysavače je velký kruhový displej, na kterém se dá během celého úklidu sledovat stav vybití baterie. Ukazatel má 3 dílky (podobně jako některé grafické symboly na displeji mobilního telefonu). Všechny 3 dílky svítily po dobu prvních cca 15 minut, pak svítili pouze 2 dílky.
Během úklidu jsem se samozřejmě nejvíce zaměřil na systém a efektivitu úklidu. Většinu drobků a nečistot zvládl robotický vysavač Roomy vyčistit hned při prvním průjezdu. Zajímavou funkcí je automatický detekce nečistot. V praxi funguje tak, že pokud vysavač přejede místo, kde je více drobků, vlasů nebo i zaschlé špinavé fleky na podlaze, sám zpomalí a případně se otočí a se zvýšenou intenzitou se snaží tyto nečistoty odstranit. Tato funkce se v praxi osvědčila dá se říct, že fungovala velmi spolehlivě.

Senzory a čidla
Robotický vysavač Roomy má v předním nárazníku senzory proti nárazu. Při úklidu senzory zaregistrují pouze stěny, nebo delší plochy. Pokud však vysavač přijede k noze od stolu nebo židle, jsou občas slyšet hlasitější nárazy, které nábytek nebo vybavení domácnosti nepoškodí, ale někoho mohou rušit.

Kartáče
Roomy má dvoustranný boční kartáč pro vymetání nečistot podél stěn a v rozích. Předchozí modely robotických vysavačů měli boční kartáček třístranný nebo i čtyřstranný. V praxi se ukázalo, že více stran je výhodou, ale i dvoustranný kartáč splnil účel spolehlivě a většinu nečistot bez problémů s problematických míst vymetl. Naopak jeho výhodou je, že na rozdíl o jiných bočních kartáčů, které jsem viděl je o cca 1 cm delší, což je jistě výhodou.
Vysavač má možnost volby 2 rychlostí úklidu. 1. Stupeň (pomalejší) je vhodný pro intenzivnější úklid, ale vysavač uklidí menší plochy. Při běžný úklidu je zcela dostačující stupeň č. 2 (rychlejší).

UV lampa a záření
Robotický vysavač Roomy je vybaven funkcí UV záření. Tato funkce dle informací v manuálu likviduje bakterie a roztoče z podlah. Při testování se použité této funkce projevilo mírným zvýšením spotřeby odběru energie o cca max. 10%. Při úklidu je vidět ve spodní části výrazné modré světlo. Tuto funkci lze také ovládat dálkovým ovladačem.


Úklid na dlažbě a na koberci
Vysavač Roomy je určen nejen pro úklid hladkých povrchů jako např. plovoucí podlahy, dlažba nebo parkety, ale poradí i s koberci s nízkým vlasem. Při testování jsem nechal robotický vysavač také najet na koberec, aby vyzkoušel jeho účinnost. Ještě musím doplnit, že Roomy má ve spodní části hlavní rotační kartáč a většina dříve testovaných robotických vysavačů měla dva protiběžné kartáče. Nyní se ukázalo, že dvojice kartáčů zaručí vyšší účinnost na hladkém povrchu, ale na kobercích to je spíše nevýhoda. Hlavním důvodem je to, že dvojice protiběžných kartáčů klade vůči vláknům koberce větší odpor a některé modely robotických vysavačů i brzdí, nebo se dokonce na koberci zastaví. Právě to, že má Roomy pouze jeden rotační kartáč, se ukázalo jako výhoda, protože jízdu po koberci a úklid zvládl vysavač zcela bez problémů.
Pokud zvažujete nákup robotického vysavače, rozhodně vezměte tyto vlastnosti v úvahu při výběru konkrétního modelu.

Virtuální zeď
Během testování jsem také vyzkoušel funkci virtuální zdi. Její použití je praktické a velmi jednoduché.
Virtuální zeď má 3 polohy intenzity paprsku. Při testování funkce virtuální zdi jsem vyzkoušel zablokování průjezdu otevřenými dveřmi. Použití zde je popsáno v manuálu. Ideální je položit zeď přímo za hranu dveří nebo zárubně. V praxi vše funguje tak, že jak se vysavač přiblíží k ose neviditelného paprsku, který zeď vysílá, otočí se a jede jiným směrem.
Použití virtuální zdi je vhodné např. pokud máte otevřené dveře a nechcete, aby vysavač jel do vedlejší místnosti, nebo můžete místnost rozdělit na 2 části. Počet současně použitých zdí není omezen, ale další zdi je nutné dokoupit.

Součástí balení nejsou baterie, proto je nutné před prvním použitím zakoupit dvě baterie - typ monočlánek. Jejich cena je cca 40 Kč.

Velký koš na nečistoty
Jak jsem již psal v úvodu, robotický vysavač Roomy má další výhodu oproti konkurenčním vysavačům velikosti koše na nečistoty. Většina robotických vysavačů má koš na nečistoty o velikosti 0,3 - 0,6 L. Roomy má koš
o velikosti 1 L. Díky tak objemnému koši dokáže pojmout mnohem více nečistot, než jiné výrobky a během 5-ti dnů, kdy jsme vysavač testoval jsme koš vysypal pouze 2x. U podobných testů jiných robotických vysavačů to bylo i 4x. Pokud máte doma domácí mazlíčky, kteří často ztrácí chlupy, tato vlastnost je velmi praktická a nebude muset vysavač tak často čistit. Jedinou výtku mám proti umístění vzduchového filtru přímo v koši. Jeho čištění a vyjmutí je díky nevhodnému umístění nehygienické.

Systém úklidu a jeho vyhodnocení
Co se týká systému úklidu, robotický vysavač Roomy pracuje na režimu přednastaveného algorytmu. Tento systém úklidu sice nedosahuje takové efektivity úklidu jako např. u robotických vysavačů iRobot nebo Samsung NaviBot, ale v co se týká konkrétního testování, které jsem sám prováděl, s výsledkem jsem byl spokojen. Vysavač uklízel v kuchyni (plovoucí podlaha) a v chodbě (dlažba) a po důkladné kontrole celé plochy musím konstatovat, že obě místnosti byly velmi dobře vyčištěné. Na některých místech sice zůstalo několik menších hlavně zaschlých nečistot (většinou přilepených k podlaze).
Místa, se kterými mají některé vysavače potíže, jako hrany podél stěn byly také dobře vyčištěné.
Několik nečistot zůstalo v rozích, ale to je problém všech současných robotických vysavačů.
U robotických vysavačů vyšší tříd a cenových kategorií přes 12 000,- Kč se často uvádí efektivita úklidu a pokrytí plochy např. 98% atd. ale i robotický vysavač Roomy odvede velmi slušnou práci a jeho výkon je dle mého názoru zcela dostačující.

Přidáno 10.11. 2010 - zátěžový test na koberci


5.   Údržba a čištění


Frekvence údržby robotického vysavače záleží na způsobu použití a také množství nečistot na podlaze. Nejvíce nečistot se zachytí v koši na nečistoty, který je vhodné vysypávat při každodenní úklidu cca jednou za 2-4 dny. Pokud robotický vysavač budete používat pouze cca 2-3 týdně, vysypání koše může být postačující jednou za týden. Interval je nutné "vypozorovat" během prvních několika týdnů použití.
Také je nutné udržovat v čistotě přední nárazník, kde jsou senzory proti nárazu a také spodní senzory, proti pádu ze schodů.
Pokud se senzory zanesou prachem, vysavač bude narážet do nábytku nebo může i dojit k pádu ze schodů. Na takové poškození se nevztahuje záruka.
Také je při údržbě potřeba věnovat pozornost spodnímu rotačnímu kartáči. Nejvíce kartáč znečišťují vlasy, které se namotávají přímo na kartáč nebo na bocích kolem osy.
Interval údržby se opět liší dle četnosti použití, ale doporučuji provádět optickou kontrolu minimálně jednou týdně. Při nedostatečné údržbě rotačního kartáče nejdříve dojde ke zpomalení rychlosti robotického vysavače a může dojít i k vyskočení kartáče nebo i poškození motoru.
Jednou za čas je také vhodné vyjmou koš na nečistoty i spodní kartáč a útroby vysavače vytřít suchým nebo mírně navlhčeným hadříkem.
Údržbu rozhodně nepodceňujte, protože pravidelnou údržbou jednat zvyšujete efektivitu výkonu vysavače, ale také snižujete riziko poškození jednotlivých dílů a přispíváte k delší životnosti celého zařízení. V případě zanedbání údržby většina prodejců neakceptuje reklamce a případná placená oprava se může značně prodražit.

Náhradní díly
Některé díly robotického vysavače je nutné po několika měsících (až letech) vyměnit. Mezi díly, které se nejvíce opotřebovávají patří boční a hlavní kartáč. Jeden náhradní boční kartáč je součástí balení a není nutné ho ihned dokupovat. Doba výdrže těchto dílů je opět individuální, ale boční a spodní kartáč je vhodné vyměnit cca po 6 - 12-ti měsících. K výměně jednotlivých dílů stačí pouze křížový šroubovák a vše lze udělat vlastními silami během několika minut.
Cena za tyto díly není vysoká: cena bočního kartáčku je okolo 70 Kč a cena hlavního kartáče je 90 Kč.
Dále je nutné počítat s výměnou baterie. Její cena se pohybuje okolo 1200 Kč. Uvedené ceny jsou přijatelné. Cena dílů např. pro vysavače iRobot nebo Samsung jsou o 30 - 100% vyšší. Dokoupit lze i další díly jako mop, náhradní adapter, ovladač atd.

6.   Vyhodnocení a závěr


Během deseti dnů, kdy jsem testoval robotický vysavač Roomy v domácnosti jsem si udělal podrobný obrázek o jednotlivých funkcích a možnostech vysavače. Vzhledem k tomu, že je v poslední době na trhu velké množství robotických vysavačů mnoha značek, může být pro některé zájemce poněkud složitější se mezi robotickými vysavači zorientovat. Nedávno jsem na tomto blogu zveřejnil preview k robotickým vysavačům Samsung NaviBot a v poslední době se na internetových diskuzích začíná objevovat množství příspěvků nespokojených uživatelů, kteří si stěžují na to, že vysavače Samsung NaviBot mají problém s úklidem pod stolem nebo skříní. (tomuto problému se budu věnovat podrobně v některém se svých dalších příspěvků).
I přes několik negativních příspěvků v diskuzích na internetu směřovaných k robotickému vysavači Roomy mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že tento robotický vysavač dokáže spolehlivě podlahy domácnosti a během celé doby jsem nenarazil na žádný vážný nedostatek nebo problém. Pokud zvažujete zakoupení tohoto robotického vysavače, informujte se u prodejce na možnost zapůjčení a vyzkoušení vysavače přímo u Vás doma.

V závěrečném vyhodnocení zmiňuji pouze takové vlastnosti robotického vysavače, které nejsou považovány za standard nebo za zcela běžné.

KLADY
-        Detekce nečistot
-        Velký koš na nečistoty 1 L
-        UV Lampa a velký mikrostatický mop
-        Příznivá cena náhradních dílů a příslušenství

ZÁPORY
-        Vyšší cena
-        Hlučnější provoz a nárazy do užších předmětů
-        Vyšší výška přístroje
-        Nelze nastavit odložený start přes dálkový ovladač

Poznámka na závěr

Robotický vysavač Roomy rozhodně mohu doporučit, ale při procházení www stránek jsem narazil na konkurenční výrobek robotický vysavač KS-290, který je zcela identický s výrobkem Roomy Gold, ale jeho cena je o 50% (6000 Kč) nižší !!! V nabídce je ve zlatém a červeném provedení.

 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Marika Marika | 23. srpna 2010 v 21:08 | Reagovat

Uvažuji o tomto vysavači už delší dobu. Zarazilo mě, že je možné zakoupit stejný výrobek za poloviční cenu. Pravděpodobně koupím ještě sestře jeden :)  M.

2 llor llor | E-mail | 24. srpna 2010 v 8:33 | Reagovat

Mariko, napište, prosím, jak jste spokojná s vysavačem. Plánovala jsem nákup iRobota 580, ale teď jsem zase nahlodaná...Samsung mít nemohu s ohledem na podkrovní byt-dělaly by mu problém zkosené stěny.

3 Marika Marika | E-mail | 24. srpna 2010 v 18:07 | Reagovat

Ahoj, měla jsem vypůjčený vysavač KS-290GD a byla jsem nadšená. UV,velký koš a skvělá cena. Zjistila jsem, že tento vysavač je naprosto stejný jako Roomy gold od Robzonu...určitě na Vánoce koupím sestře tento model taky...oprsavdu doporučuji...

4 Olda Olda | 25. srpna 2010 v 17:32 | Reagovat

Samsung, iRobot...nebo KS-290GD je to všechno vyrobený v Číně...takže rozdíly bych hledal jen v ceně

5 JELINKOVI JELINKOVI | 28. srpna 2010 v 2:06 | Reagovat

Původně jsme chtěli Roomy Gold, ale vysavač KS-290 je úplně stejný, ale hza poloviční cenu. Máme ho od úterý, tak se u náš ještě nezbydlel, ale zatím jsme nadmíru spokojeni!! Má velký koš na prach, takže  byt o velikosti 120 m2 bez problémů zvládá! Jelínková S.

6 elena elena | 2. září 2010 v 17:48 | Reagovat

je skutocne rozdiel len v cene? roomy gold verzus KS290GD?

7 Marika Marika | E-mail | 2. září 2010 v 18:03 | Reagovat

Rozdíl je v ceně a názvu, jinak je vše stejné. M.

8 Eva Eva | 7. září 2010 v 11:29 | Reagovat

Tak za cenu 6000Kč je  KS 290 již nedostupný. Dnes tj.7.září se nabízí pouze za 8.490 Kč. Obchodníci reagují rychle.

9 M. Horák M. Horák | 7. září 2010 v 14:44 | Reagovat

[8]:

Sledujte nabídky prodejců. Často mají různé časově omezené slevy a cena může být nižší i o několik tisíc korun. M. Horák.

10 petulka28 petulka28 | 13. září 2010 v 10:58 | Reagovat

Ahoj, dívala jsem se dnes na internet a našla jsem KS 290 v akci za 6900Kč.Super cena, je důležitý to pořád sledovat...hezký den

11 helena helena | 18. října 2010 v 12:37 | Reagovat

Dobrý den, chci se zeptat na náhradní díly a příslušenství u KS-290. Jakým způsobem se kupuje baterie a kartáče po opotřebení? Nenašla jsem je nikde v nabídce. Jsou k dostání a jsou za příznivou cenu? Děkuji.

12 Nikola Nikola | 31. října 2010 v 17:39 | Reagovat

Dobrý den,nejprve bych chtěla velice poděkovat autorovi tohoto blogu.Velice mi pomohl při rozhodování,který robotický vysavač si pořídit.Koupila jsem si nakonec KS -290 ale nelíbila se mi zlatá barva,kterou nabízí většina prodeců a tak jsem si pořídila KS - 290 red v provedení červené metalízy,který je již k dostání i v ČR a nabízí ho jen jedna firma.Jsem s ním nadmíru spokejená a ještě jednou díky autorovi. VŠEM VŘELE DOPORUČUJI

13 M. Horák M. Horák | 31. října 2010 v 17:58 | Reagovat

[11]: Dobrý den, na trhu jsou díly i příslušenství k tomuto vysavači - stačí prohledat vyhledávače. Můžete použít i díly k vysavači Robzone roomy, ale jejich cena je o 30-70% vyšší. M. Horák

14 Zubejda 72 Zubejda 72 | 1. listopadu 2010 v 22:45 | Reagovat

[12]:Ahoj Nikolo, chci si koupit červený vysavač KS290, ale nikde ho nemají skladem..údajně až v polovině listopadu, můžeš mi napsat, kde jsi ho koupila? dík! Jana

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama