Vítejte na blogu Robotický vysavač!

Jak vybírat robotický vysavač ?

12. srpna 2010 v 18:30 | Marek Horák

Jak vybírat ten "správný" robotický vysavač

// publikováno 29.8. 2010 //

Poslední dobou mi přišlo velké množství dotazů, jak vybírat robotický vysavač, proto jsem se rozhodl sepsat několik užitečných rad před výběrem robotického vysavače.


Na trhu je dnes opravdu velké množství značek a typů robotických vysavačů a většina zákazníků se velmi obtížně orientuje mezi jednotlivými modely. Většinou jim připadají všechny robotické vysavače podobné a jednotlivé modely rozlišují pouze dle ceny, nebo podle velikosti koše na nečistoty.

Systém úklidu - rozdělení

Robotické vysavače, které jsou dostupné na našem trhu by se daly rozdělit do dvou hlavních skupin.
První skupinu tvoří robotické vysavače, které mají vlastní (vyšší) inteligenci.
Jsou to robotické vysavače Samsung NaviBot a robotické vysavače iRobot. Druhou skupinou jsou robotické vysavače, které pracují na základě předem nastaveného programu (bez vlastní inteligence).
Do této skupiny patří např. robotické vysavače, Iclebo, Fun Beat, Ecovacs, Marell, Cleanmate, RobZone atd.


Jak se liší robotické vysavače?

Inteligentní robotické vysavače (z první skupiny) mají vlastní schopnost vyhodnocovat svoji polohu v místnosti, rozlišovat plochy, které jsou již uklizeny a které ne, příp. dokážou detekovat více znečištěná místa na podlaze a také dokážou vyhodnotit dokončení úklidu a sami zajedou do nabíjecí stanice. Cena těchto robotických vysavačů je přes 11 000 Kč.
Robotické vysavače bez vlastní inteligence (druhá skupina) tyto vlastnosti nemají. Většinou uklízí rovnoměrně všechny dostupné plochy až do vybití baterie. Tyto vysavače se pohybují v ceně od cca 4000 Kč do 10 000 Kč.
Na trhu jsou i robotické vysavače v cenách pod 4 000 Kč, ale tyto modely bych nedoporučoval. Většinou se jedná o zastaralé modely vysavačů s velmi špatnými parametry, často bez příslušenství a bez možnosti nastavení odloženého startu. Stejně jako u jiných výrobků, je nutné také počítat s tím, že u kvalitních robotických vysavačů jako např. Samsung nebo iRobot si připlatíte za značku. Paradoxem je, že konkrétně vysavače Samsung a iRobot lze zakoupit v zahraničí o 20-40% levněji než v ČR. To pouze svědčí o tom, že cena těchto modelů robotických vysavačů je v ČR velmi nadsazená.

Jak se rozhodnout?

Před samotným nákupem je nejdříve nutné si uvědomit několik podstatných věcí.
 • Kolik jsem ochoten za vysavač zaplatit?
Dle maximální ceny, kterou jste ochotni zaplatit, uvidíte, jestli si můžete pořídit vysavač s vlastní inteligencí nebo ne.
 • Máme možnost nakupovat dle doporučení přátel a známých?
Doporučení od přátel nebo známých je přínosné, ale většinou to v praxi funguje tak, že pokud nenarazíte na "problematický kus", tak jste spokojeni s tím co máte, proto je někdy potřeba brát doporučení s rezervou a zaměřit se i na jiné reference.
 • Mám možnost si vybraný model předem vyzkoušet?
Někteří prodejci nabízí možnost zapůjčit si vybraný robotický vysavač domů před nákupem. Tuto možnost rozhodně využijte, pokud máte pochybnosti o správnosti Vaší volby.
 • Jak prioritou pro mne představují parametry jako např. výdrž baterie a odložený start?
Rozhodně doporučuji robotické vysavače s možností nastavení odloženého startu. Je velmi praktické, nastavit automatický úklid v době, kdy nejste doma. Upozorňuji, že u levnějších robotických vysavačů u obou zmíněných skupin, tato funkce často chybí. Někdy chybí i dálkové ovládání nebo virtuální zdi pro omezení prostoru. I přes tyto nedostatky může být cena robotického vysavače okolo 10 000 Kč, což rozhodně není málo vzhledem k menší výbavě.Užitečné informace před nákupem

Většina zájemců o robotický vysavač musí před nákupem odolávat těžké "mediální masáži", proto jsem sepsal přehled několika podstatných informací, kterým je dobré věnovat pozornost.
Pokud se na prodejce obrátíte s několika dotazy, je velmi pravděpodobné, že v jeho odpovědi zazní některý z níže uvených argumentů.


 • Všechny robotické vysavače se vyrábí v Číně nebo v Korei. Pokud Vám některý prodejce o modelu, který Vám nabízí tvrdí, že se vyrábí v USA nebo v Německu - nevěřte mu! Je to častá "finta" obchodníků, především u robotických vysavačů v ceně přes 10 000 Kč.
 • Často je rozdíl v účinnosti mezi drahými a levnějšími robotickými vysavači pouze několik %, rozdíl v ceně je však často 30 - 100 %.
 • Ověřte si, jaké jsou ceny příslušenství u robotického vysavače, o který máte zájem. Tuto informaci většina prodejců nesděluje (záměrně), ale když budete dokupovat po roce novou baterii a zjistíte, že její cena je 2500 Kč a u jiných modelů úplně stejná baterie za 990 Kč, může to být pro Vás nepříjemné překvapení. Zakoupením vysavače investice nekončí. Je rozdíl, jestli Vás vyjde v průměru cena náhradních dílů na měsíc např. na 300 Kč nebo 800 Kč rozpočítáno za rok vč. pořízení baterie a dokupování ovladače, zdí atd.)          
 • Zjistěte, jestli se k vybranému robotickému vysavači prodává i příslušenství tj. náhradní kartáčky, vzduchové filtry, dálkové ovládání atd. Pokud má příslušenství k robotickému vysavači prodejce v nabídce na www stránkách, prohlédněte si sortiment a ceny
 • Využijte možnost nezávazného vyzkoušení robotického vysavače před nákupem. Někteří prodejci tuto možnost nabízí. (osobně jsem projevil zájem před měsícem o jeden dražší model a prodejce mi sdělil, že je kvalitní a z toho důvodu není potřeba si ho předem půjčovat …..) Prodejci ve větších městech mají často vlastní předváděcí centrum s možností vyzkoušení a následně osobního odběru zboží - využijte to! Menší nebo nový prodejci prodejci většinou nemají vlastní sklad a sice dokážout nabídnout nižší cenu, ale často a delší dobou dodání a bez možnosti si zboží vyzkoušet nebo proběhnout na prodejně.
 • Většina zákazníků si nemůže dovolit zakoupit robotický vysavač za 13 000 Kč, ale někteří prodejci Vám budou tvrdit, že levné vysavače jsou nekvalitní. Např. že mají špatný servis, že se na jejich výrobu používají nekvalitní díly, že se vyrábí v Číně atd. Snahou prodejců je často vnutit Vám drahý přístroj, na kterém mají nejvyšší marži
 • Ve většině diskuzí na internetu se objevují "skryté" příspěvky prodejců, proto tyto informace a "zkušenosti" berte s rezervou
 • Na dotaz, kolik % zákazníků si po zapůjčení konkrétní vysavač následně zakoupí, často prodejci odpoví, že všichni nebo 99% (samozřejmě to není pravda)
 • U některých dražších modelů někteří prodejci tvrdí, že mají nejnižší cenu na trhu, přesto vysavač všude i ostatní prodejci prodávají za stejnou cenu
 • Poslední dobou je trendem nabízet u dražších modelů robotických vysavačů (přes 10 000 Kč) různé"nepotřebné" dárky v ceně vysavače. Dohodněte se s prodejcem, že nemáte zájem o dárky za 2000 Kč, které nepotřebujete (nože, kalendáře, USB disky, hrníčky, polštářky…) ale požadujte nižší cenu, prostor pro slevu rozhodně je!
 • Pokud zakoupíte robotický vysavač přes internet, můžete ho do 14-ti dnů vrátit i když je použitý (často prodejci tvrdí, že to není možné)
 • Zajímejte se o přesné parametry přístroje. Někteří prodejci uvádí, že konkrétní model je určený pro úklid velkého bytu, ale doba výdrže baterie v minutách chybí. U některých modelů je také chybně uvedená výška vysavače bez přičtení výšky koleček, což může v praxi znamenat další 1,5-2 cm výšky navíc a vysavač Vám nezajede pod postel nebo skříň


Shrnutí a závěr


Pokud již máte vybraný robotický vysavač, o který máte zájem, zjistěte si všechny potřebné informace a také si vysavač vyzkoušejte u Vás doma (pokud je to možné).
I když budete chtít robotický vysavač, který není nejdražší model na trhu, určitě můžete počítat s tím, že na všechny výrobky zakoupené na našem trhu máte záruku 24 měsíců a také máte možnost do 14-ti dnů odstoupit od smlouvy, pokud Vám daný výrobek nebude vyhovovat.

Na závěr jsem připravil takové vlastní hodnocení, které je samozřejmě subjektivní, ale pokud bych se nyní rozhodoval pro nákup robotického vysavače, pravděpodobně by moje volba vypadala takto:

Robotické vysavače do 10 000 Kč

+ velká výdrž baterie, tichý chod, UV, mop, příslušenství
-  výškové rozdíly do 1,5 cm, koš 0,37 L

+ velký koš na nečistoty, UV, mop
-  vyšší hlučnost, výška přes 10 cm

Robotický vysavač KS-250 - od 4500 Kč
+ nízká cena, kompletní příslušenství v balení
-  horší parametry, nižší výdrž baterie, hlučnější


Robotické vysavače nad 10 000 Kč - inteligentní

iRobot Roomba 581 - cena od 14 000 Kč
+ špičkový osvědčený model, kvalitní úklid
-  cena + dražší příslušenství, pokud dovezete vysavač ze zahraničí, servis v ČR ho neopraví

Neato - XV-11 - v ČR se zatím neprodává - cena 400 USD (cca 8000 Kč + doprava a clo)
+ špičkové parametry a funkce, rozměry
-  zatím nelze zakoupit

Samsung NaviBot SR8855 - cena od 12 000 Kč (moje review)
+ špičkový inteligentní úklid, systém Visionnary mappingTM, větší nádoba na prach
-  postel, skříň nebo šiknou stěnu (podkroví) bere jako překážku, občas pod to nezajede


Věřím, že uvedené informace budou pro Vás užitečné a přispějí k tomu, že vyberete kvalitní a spolehlivý robotický vysavač, který Vám bude dobře a dlouho sloužit.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo připomínky, uvítám, když je napíšete do diskuze pod článkem nebo je můžete zaslat přímo na můj email prostřednictvím kontaktního formuláře vlevo.

Marek Horák
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 24. srpna 2010 v 18:35 | Reagovat

Ahoj, s manželem už delší domu plánujeme robotický vysavač a tak sledujeme různé recenze a doporučení. Pročetla jsem i tento blog a našla jsem tady zajímavé informace. Během zaří plánujeme nákup vybraného modelu a pokud se osvědčí, před Vánocemi pořídíme ještě jeden pro rodiče. Zdraví Jana!

2 Václav Václav | 25. srpna 2010 v 14:03 | Reagovat

Také budeme nyní pořizovat robotický vysavač. Už několik našich přátel ho má  a velmi si ho pochvalují. Minulý týden jsme měli zapůjčený Funbeat 700. Ještě uvažuji o KS-290 s velkým košem na nečistoty. Myslím, že nabídka na trhu je široká a dobrý vysavač se dá pořídit v ceně do 10 tis. Kč. Václav (Č.B.)

3 Soňa Soňa | E-mail | 25. srpna 2010 v 21:11 | Reagovat

dala jsem na doporučení p. Horáka a koupila VacuSmart 700 a nezklamal,  vyčistil všechny místnosti i pod sedačkou a topením, kde jsme s klasickým luxem opravdu pravidelně neuklízeli,dobrou službu prokázal i přídavný mop, který dočistil i drobné částečky prachu a podlaha se jen leskne, máme bohužel mezi jednotlivými místnostmi velké přechody, tak musím robota přenášet z jedné místnosti do druhé, ale to nám nevadí, cena  i s dopravou DPD - 6500,- Kč, v porovnání s jinými: cena, kvalita = výborné,DOPORUČUJI!!!

4 Denisa Denisa | 28. srpna 2010 v 20:02 | Reagovat

Už jsem vážně celá nervozní. Chci si koupit vysavač a pořád čekám na článek. :-( Už bych ho chtěla mít doma. Dcera se začala batolit a já tak musím několikrát za den zametat podlahu od psů. Prosím, usnadněte mi život a připíchněte mi sem tu recenzi a doporučení, jak vysavač vybrat. Díky

5 M. Horák M. Horák | 28. srpna 2010 v 20:05 | Reagovat

Dobrý večer, provádím poslední korektury článku. Zvěřejním ho zítra (29.8.) večer. S pozdravem  M. Horák

6 Jana Jana | 31. srpna 2010 v 14:45 | Reagovat

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, jak vybírat robotický vysavač, když máme téměř po celém bytě koberce. Je nějaký parametr, který bychom měli upřednostňovat? Máte nějakou zkušenost s některým typem na koberci? Díky.

7 M. Horák M. Horák | 31. srpna 2010 v 14:57 | Reagovat

Dobrý den, robotické vysavače jsou určeny hlavně na úklid hladkých povrchů, ale s koberci si poradí také, ale je nutné počítat s tím, že jejich účinnost zde není tak vysoká. V praxi se mi více osvědčily na koberce robotické vysavače, které mají pouze jeden spodní kartáč. Dva kartáče někdy zpomalují rotaci a dochází ke "zpomalení" vysavače při pohybu. Mě osobně připadal dobrý výsledek robotického vysavače KS-290. Pokud máte pochybnosti, jestli by splňoval Vaše představy, zkuste vyhledat prodejce, který nabízí zapůjčení vysavače. M. Horák

8 elena elena | 3. září 2010 v 12:31 | Reagovat

skutocne je ten ks 290 ucinny rovnako ako robzone?

9 M. Horák M. Horák | 3. září 2010 v 16:23 | Reagovat

[8]:
Dobrý den, ano! jedná se o stejný model. M. Horák.

10 Veronika Veronika | 7. září 2010 v 21:06 | Reagovat

Dobrý den, prosím o radu. Chystáme se koupit robotický vysavač a ráda bych vás poprosila o doporučení. Máme psa, takže každodenní chomáče chlupů. Jinak rozloha cca 100m2, povrch dlažba, dřevo. Potřebuji odložený start, dostupné a cenově přiměřené příslušenství a náhradní díly. Ostatní parametry asi nevyužiji (radši bych levnější a jednodušší), jde mi o to vysavač nastavit odejít, přijít z práce a mít čisto. Vždy bude uklízet celý prostor. Děkuji za radu, veronika

11 M. Horák M. Horák | 7. září 2010 v 22:02 | Reagovat

[10]: Dobrý večer, myslím, že by jste byla spokojena s robotickým vysavačem KS-290. Pokud máte psa, oceníte větší koš na nečistoty a UV lampu + mop. Tento přístroj je "střední třída", ale s úklidem si poradí velmi dobře. Navíc máte v balení virtuální zeď a také je zde funce odloženého startu. Ceny příslušenství a náhradních dílů jsou také velmi rozumné. Pokud budete mít ještě nějaký dotaz, můžete využít formulář v tomto blogu (vlevo nahoře) Zdraví  M. Horák

12 Veronika Veronika | 8. září 2010 v 11:21 | Reagovat

[11]: Děkuji za tip. Tento výrobek je pro nás ala moc finančně náročný, koukala jsem, že ceny se pohybují kolem 8500Kč.Mysleli jsme cenu do 7000Kč, max 7500Kč. Docela se mi líbí Vacusmart 700. Doporučil byste ho?Nebo jiný v této cenové relaci? Máme možnost nákupu elektroniky ve Švýcarsku, dají se tam tyto typy vysavačů sehnat levněji? V tom případě by šel i ten KS 290. Děkuji za doplňující odpovědi, Veronika

13 Veronika Veronika | 8. září 2010 v 11:30 | Reagovat

[12]:Co třeba Clean Mate QQ2L?

14 M. Horák M. Horák | 8. září 2010 v 12:36 | Reagovat

[13]:
Dobrý den, VacuSmart 700 mohu doporučit. Je to nový model vysavače s nadprůměrnými parametry. Vacusmart se dá pořídit již od cca 6500 Kč. Máme zde na blogu podrobnou recenzi tohoto vysavače. Cleanmate bych naopak nedporučil. Je to starý typ vysavače (cca 2 roky) a objevuje se často problém s najížděním do dobíjecí základny, o kterém se prodejci nezmiňují. Zdraví M. Horák

15 Veronika Veronika | 8. září 2010 v 15:41 | Reagovat

Děkuji moc za radu. ještě mám jeden doplňující dotaz. Ve vašem blogu u recenzí na jiné vysavače (myslím Samsung) lidé připomínkují, že se stává, že robot neuklidí všechny místnosti, ale po úklidu jedné či dvou hlásí, že je uklizeno a zajede na základnu.Dělá toto i Vacusmart nebo je to problém jiných typů? děkuji za všechny informace, nashle Veronika [14]:

16 M. Horák M. Horák | 8. září 2010 v 17:46 | Reagovat

[15]:
Vacusmart uklízí všechny dostupné plochy. S tímto problémem jsem se nesetkal. Samsung uklízí na zcela odlišném principu. M. Horák

17 Tom Tom | 10. září 2010 v 10:30 | Reagovat

Dobrý den, pokud je to možné, prosím o stručné porovnání Vacusmart 700 a Fobeli i900? který byste doporučil?děkuji Tom

18 Iva Iva | E-mail | 10. září 2010 v 10:44 | Reagovat

Dobrý den.Mám malá dítě,které začíná lézt,a tak uvažuji o nákupu robovysavače.Ale nějak se neorientuju v tom,zda mi uklidí místnosti z různými povrchy...máme koberce,lino a dlažbu.můžete mi prosím pomoci ve výběru v ceně do 10T. Děkuji Iva

19 M. Horák M. Horák | 10. září 2010 v 18:44 | Reagovat

[17]: Dobrý den, u vysavačů Fobeli si několik zákazníků stežovalo na servis. Jedná se o stejný typ přístroje, ale vysavač Fun Beat je možné pořídit i 1000 Kč levněji. Sleduje akce produjců nebo např. srovnávače cen. Zdraví - M. Horák

20 M. Horák M. Horák | 10. září 2010 v 18:50 | Reagovat

[18]: Dobrý den, v ceně do 10 tis. Kč se dá již pořidit solidní přístroj. určitě doporučuji přečíst moje doporučení případně další recenze a testy zde na blogu nebo i na dalších portálech. Intelignetní vysavače se prodávají od 11 000 Kč a jejich levnější verze např. bez možnosti nastavení odloženého startu nebo virtuálních zdí bych nedoporučil - je to velmi nepraktické a pokud by jste příslušenství a doplňky dokoupila dodatečně, celková cena bude min. 12 000 Kč. Jaké koberce doma máte? dlouhý  nebo krátký vlas? střapce na okrajích? můžete mi i zaslat zprávu na email prostřednictvím kontaktního formuláře vlevo.  M. Horák

21 helena helena | E-mail | 20. září 2010 v 17:50 | Reagovat

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na robotický vysavač iClebo home nějak na něj nemohu najít žádné hodnocení a porodejci ho samozřejmě chválí až do nebe...jak je to s ním ve skutečnosti?
děkuji

22 Jana K. Jana K. | E-mail | 21. září 2010 v 10:28 | Reagovat

Nikde ve vašich recenzích se nepíše o výkonu a filtrech (třeba HEPa)těchto robot.vysavačů a přitom je to jeden z nejdůležitějších parametrů.
Který vysavač vysává nejlépe chlupy od psa - máme krátkosrstého,takže se jedná o krátké rovné chlupy.
jak často a jaké vybavení je třeba časem doplňovat a kolik totak asi stojí?Proč třeba ty virtuální zdi,co to vlastně je?Děkuji

23 Marek Horák Marek Horák | 21. září 2010 v 17:05 | Reagovat

[21]:

Dobrý den, recenzi robotického vysavače iClebo připravujeme, ale dle mého subjektivního názoru za podobnou cenu seženete vyspělější přístroj. iClebo home má sice různé fitry a čidla, ale uklízí na stejném principu jako robotické vysavače v cenových hladinách od 4000 Kč. Právě systém úklidu je klíčová vlastnost a pokud uvažujete o vysavači za 12-14000 Kč doporučuji raději iRobot 581.  S pozdravem  M. Horák

24 Marek Horák Marek Horák | 21. září 2010 v 23:15 | Reagovat

[22]:

Dobrý den, sací výkon je parametr, který u vysavače není podstatný. Většina výrobců neuvádí žádný, někteří prodejci si údaj vymýšlí každopádně i když je někde napsáno 30 nebo 150 W nemáte možnost si tuto informaci ověřit.
Důležitější je systém úklidu, výdrž baterie nebo počet kartáčů atd. Hepa fitry jsou jistě důležité, ale většina zákazníků si kupuje vysavač kvůli tomu, aby vysával v době, kdy nejsou doma. tak bych opět doporučil jak je HEPA fitr pro Vás důležitý. Většina vysavačů si poradí s psímy chlupy a rozlišovat modely dle dlohých rovných nebo delších zatočených chlupů nemá smysl - vyjde to na stejno. Dokupovat musíte kartáčky, mopy, hlavní kartáče a baterie. Doporučuji při výběru porovnávat i tyto parametry. Virtuální zeď zabraňuje vysavači zajet do míst, kam si nepřejete, aby jezdil. Zdraví - M. Horák.

25 Marcela Marcela | 27. září 2010 v 19:40 | Reagovat

Dobrý den,
poraďte prosím, který z robotických vysavačů by byl vhodný: přízemí domu 130m2 obytné plochy - patro to samé, všude dlažby nebo plovoucí podlahy, pokoje bez práhů - pouze hladké lišty. Potřebuji něco, co bych zapnula, šla do práce a ono to prostě vysálo jedno patro. Koupila jsem Kärcher SV1902 parní vysavač - je super, ale používám ho tak jednou za 2 týdny - nestíhám víc. No a teď se mi nechce dávat 15tisíc za roombu - je něco co má výdrž, velký koš a funguje ve velkém členitém prostoru? Značka je mi fuk. Díky za pomoc a tip.

26 Simona Simona | E-mail | 30. září 2010 v 19:35 | Reagovat

Zdravím Vás zajímal by mě váš názor na tento vysavač,jde mi hlavně o vysávání psích chlupů na linu jedná se o -  iRobot Roomba 563 PET,moc děkuji s pozdravem Simona kadlecová

27 Lenka Lenka | 1. října 2010 v 15:01 | Reagovat

Dobrý den, kamarádka mi říkala, že pokud robotický vysavač, tak jedině Roomba 581, který má doma. Jinak prý budu zklamaná, ale ta cena... Doporučil byste něco stejně kvalitního, ale za nižší cenu? Máme byt s hodně nábytkem. Nezničí mi jej narážením? Děkuji Lenka

28 M. Horák M. Horák | 2. října 2010 v 13:03 | Reagovat

[27]: Dobrý den, robotický vysavač iRobot Roomba 581 patří mezi nejlepší robotické vysavače na trhu, ale bohužel se v ČR prodává za neúměrně vysokou cenu. Recenzi Roomby 581 také připravuji. Doporučuji Vám pročíst si recenze na našem blogu a dozvíte se, jak uklízí i levnější robotické vysavače v cenách do 8000 Kč. Někteří majitelé Roomby 581 si právě stěžují na silnější nárazy do nábytku, ale není třeba se obávat poškození. Také bych Vám doporučil možnost zapůjčit některý z levnějších vysavačů u prodejců, aby jste si ověřila, jestli vyhoví Vašim potřebám.  M. Horák

29 M. Horák M. Horák | 2. října 2010 v 13:07 | Reagovat

[26]: Dobrý den, Roomba 563 PET je velmi kvalitní vysavač určený především pro úklid po našich zvířecích miláčcích. Jeho cena je okolo 12 000 Kč. Pokud tato cena je pro Vás přijatelná, rozhodně ho mohu doporučit. Pokud hledáte levnější avšak spolehlivé řešení, osobně si mi osvědčil robotický vysavač KS-290 s velkým 1L košem na nečistoty + navíc s dezinfekční UV lampou. Jeho cena se pohybuje u prodejců od 6500-7500 Kč.  M. Horák

30 Věra Červinková Věra Červinková | E-mail | 2. října 2010 v 14:58 | Reagovat

Od středy jsme čerstvými majiteli vysavače KS290. Pro jeho koupi jsme se rozhodli po přečtení Vašich hodnocení. Je výborný. Po několika dnech provozu jsem si již odvykla od věčného zametání drobečků, kočičích i psích chlupů. Prostě do prostoru vypustím vysavač a jdu dělat něco užitečnějšího. Vysavač má velkou nádobu na nečistoty- 1 litr- to považuji za důležité, menší nádoby nejsou praktické pro větší prostory. Je to skutečně výborný pomocník. Jsme rádi, že jsme zde dostali tip na levnější nákup, protože parametry tohoto vysavače jsou srovnatelné s výrobky vysoko přesahující cenu 10.000. Doporučujeme jeho koupi.

31 M. Horák M. Horák | 2. října 2010 v 17:29 | Reagovat

[30]: Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu. Souhlasím s Vaším názorem, že tento vysavač odvede velmi dobrou práci jako jiné vysavače v ceně přes 10 000 Kč. M. Horák

32 Lenka Lenka | 5. října 2010 v 11:49 | Reagovat

Můžu se ještě zeptat, co si myslíte o vysavači Robzone Roomy viz.: http://www.robzone.cz/cz/roomy-gold/#presvedcte_se ve srovnání s Roomba 581? Děkuji moc.

33 M. Horák M. Horák | 5. října 2010 v 12:11 | Reagovat

[32]: Dobrý den, Roomba 581 je jeden z nejlepších, ale i nejdražších vysavčů na trhu. Od robotického vysavače Robzone Roomy gold se především liší systémem úklidu (inteligentcí). Předností Roomy Gold je velký koš, UV lampa  a mop. Pokud preferujete pečlivější úklid a oželíte uvedené přednosti Roomy, doporučuji Roombu 581. Pokud máte zájem o Roomy Gold, rozhodně doporučuji robotický vysavač KS-290. Je to identická kopie, ale za poloviční cenu. S pozdravem  M. Horák

34 Simona Simona | 12. října 2010 v 12:59 | Reagovat

můžete mi prosím napsat jaký a v čem je rozdíl mezi vysavačem iRobot Roomba 563 PET a vysavačem Roomba 581,potřebuji co největší pomoc s úklidem,jsem vozíčkářka a je to pro mě velmi důležité,mám asistenčního psa a doma hromadu chlupů,moc děkuji s pozdravem S. Kadlecová

35 IvoP IvoP | 13. října 2010 v 11:36 | Reagovat

Dobrý den, mám dotaz asi i na ostatní uživatele.Máme doma psa Labradora, tzn. každý den vysáváme hromadu chlupů.Měl jsem vybranou Roombu 563 PET, ale po přečtení recenzí přecejenom váhám,jestli nám nebude stačit levnější (hlavně provozově) vysavač.Vacusmart7OO mě zaujal velkou výdrží a dvěma kartáči, ale má malou nádobu (máme 120m2 byt).Nebudu ji každých deset minut vynášet?Ks - 290 zase obří nádobu ale slabou výdrž.Máte někdo zkušenosti s provozem v takhle velkém bytě se psen?Děkuji

36 Marek Horák Marek Horák | 14. října 2010 v 18:57 | Reagovat

[35]: Dobrý den, pokud máte na podlaze více chlupů, asi by jste více ocenil vysavač KS-290 s větším košem, ale i na takové množství chlupů by měl stačit Vacusmart700. V nádobce vysavače s chlupy "zmáčknou" takže svůj půsodní objem "zmenší" uvnitř vysavače třeba až o 70-80% původní velikosti. Pokud má někdo osobní zkušenosti, jeho názory také uvítáme.  M. Horák

37 Edita Kučerová Edita Kučerová | E-mail | 1. listopadu 2010 v 20:00 | Reagovat

Dobrý den, sleduji Váš blog a nikde jsem nenasla zminku o irobotu roomba 555. premyslim o koupi irobota a pri parametrovem porovnani se mi zda, ze mezi typy 555 a 581 zase az tak velky rozdil v uklidu neni (mimo dalkoveho ovladani). je to prosim tak? Diky

38 M. Horák M. Horák | 1. listopadu 2010 v 22:42 | Reagovat

[37]: Dobrý den, iRobot 555 nemá oproti verzi 581 - virtualní zeď, dálkový ovladač a command centrum. Dle mého názoru je virtuální zeď a dálkový ovladač užitečný. Zkuste si představit, jestli Vám nebude vadit, že máte doma robotický vysavač za 12 000 Kč, ke kterému se budete muset neustále ohýbat :) To už je asi výhodnější připlatit na 14 000 a zakoupit kompletní balení varianty 581. To je alepoň můj názor.  S pozdravem  M. Horák

39 Andrea Andrea | 9. listopadu 2010 v 20:31 | Reagovat

Dobrý den pane Horáku, nejprve Vám chci poděkovat za velmi užitečné rady na Vašich stránkách. A nyní můj dotaz: máme rodinný dům, mezi místnostmi jsou většinou prahy. Všude je plovoucí podlaha, v kuchyni dlažba a v chodbě a jídelně menší koberec. Chtěla jsem koupit vysavač Roomy Gold, ale díky Vašim stránkám jsem se dozvěděla o KS 290. Teď se tedy rozmýšlím mezi tímto a Roomba 581. Na ten tu zatím není podrobná recenze, ale velmi jej chválíte. Je skutečně o tolik lepší? Nevím, pro který se rozhodnout, rozdíl v ceně je téměř dvojnásobný..poradíte? Děkuji!

40 M. Horák M. Horák | 9. listopadu 2010 v 21:31 | Reagovat

[39]: Dobrý den, vyzkoušené mám oba modely. Základní rozdíly jsou vysvětleny v článku (viz. nahoře), ale mě osobně zajímá především, jestli robotické vysavače dokáží uklidit a jestli jejich cena odpovídá tomu, k čemu jsou určeny a jak jsou prezentovány. Roomba 581 je lepší, ale nemyslím, že rozdíl ve výsledku úklidu odpovídá rozdílu v ceně ( cca 7000 Kč). iRobot je jeden z nejlepších robotických vysavačů na trhu, ale cena je značně vysoká. KS-290 patří do jiné kategorie, ale za svou cenu odvede velmi dobrou práci a co je podstané - uklidí! Dnes (9.11.) zveřejním zátěžový test úklidu na koberci pro vysavač KS-290. Spousta dotazů se tohoto modelu týká. Na videu budete mít možnost vidět, že tento vysavač dokáže uklidit lépe, než Samsung NaviBot za 13000 Kč (video zveřejněno cca před týdnem). Takže já osobně Vám KS290 mohu doporučit.  Pokud budete mít ještě nějaký dotaz, pište !  M. Horák

41 renata renata | 14. listopadu 2010 v 22:06 | Reagovat

Dobrý den, známá shání pro své rodiče robotický vysavač. Ti mají všude koberec s nízkým vlasem. Říkala jsem jí o Vašem webu a poprosila mě, zda bych od Vás nezjistila, jaký typ vysavače by byl nejlepší. Prosím do ceny cca 7500. Předem Vám moc děkuji za odpověď. Renata

42 M. Horák M. Horák | 14. listopadu 2010 v 22:10 | Reagovat

[41]: Dobrý večer, na koberci se mi velmi osvědčil vysavač KS-290. Viz video, které jsem zveřejnil tento týden. I pořizovací cena se vejde do udaného limitu.  M. Horák

43 Renata Renata | 15. listopadu 2010 v 9:50 | Reagovat

Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Ještě bych na Vás měla dotaz. Mojí mamince chceme koupit robotický vysavač. Původně jsem měla vybraný model Fobeli i900. Líbilo se mi, že umí i mopovat. Ale prý to není kvalitní práce. Další model se mi líbí Vacusmart 700. Opravdu je to mopování k ničemu? Tam, kde by vysavač uklízel je cca 100m2. Dívala jsem se i na model KS-290, ale u něj mi vadí malá výdrž baterie. Děkuji Vám za Váš názor. A také za Vaše stránky. Přeji hezký zbytek dne, Renata.

44 jašková jašková | E-mail | 15. listopadu 2010 v 11:49 | Reagovat

Dobrý den chci se zeptat plánuji koupi robotického vysavače a žádám vás o radu jaký si pořídit mám podlahu v kombinaci plovoucí podlahy a koberece s nízkým vlasem,ale taky mezipatrové schody,máme psa,takže spousta chlupů.Ptám se tedy jaký mi doporučíte na ceně nezáleží.Moc vám děkuji M.Jašková

45 M. Horák M. Horák | 15. listopadu 2010 v 17:51 | Reagovat

[43]: Dobrý den,
vacusmart 700 je stejný model, ale seženete ho o cca 1500 Kč levněji. Fobeli je na trhu pouze pár měsíců a pár zákazníků si stěžovalo na servis + mají dost drahé díly (Baterie 1800 Kč) u Vacusmart 1100 Kč atd.
Vacusmart má také mop, určitě je to dobré na hladké povrchy, sebere i nejjemnější prach, takže to mohu doporučit.
Ano, KS290 má nižší výdrž baterie, ale zase největší koš na trhu a opravdu velký mop. Pro tyto dva hlavní parametry je velmi oblíbený. Baterie má sice nižší kapacitu, ale pro bežný úklid to stačí a pokud nejste doma, tak Vám to nevadí. Vysavač může udělat za den třeba 6 úklidů. Takže bych KS290 zcela nezavrhoval :-) Dalším plus u KS290 je baterie typu Li-Ion, což je velmi dobře! (delší životnost baterie) M. Horák

46 Renata Renata | 15. listopadu 2010 v 19:55 | Reagovat

Ano,Vacusmart má také mop, ale Fobeli může vytírat i vlhkým mopem. Sice máme psa, ale pokud neshazuje srst, tak nikde po něm nejsou chlupy, takže litrový koš není zas tak důležitý. Můžu se zeptat, který z vysavačů obstál ve Vašem testu lépe? A měl jste možnost vyzkoušet model Fobeli? Předem děkuji za odpověď. Renata

47 M. Horák M. Horák | 15. listopadu 2010 v 20:56 | Reagovat

[46]: Možná jsem to nenapsal zcela přesně, ale jedná se o stejný vysavač tj. i Vacusmart 700 dokáže vlhké vytírání. Pokud zakoupíte Fobeli, zaplatíte pouze o 1500-2000 Kč zbytečně více za stejný typ vysavače. M. Horák

48 Michal Michal | 16. listopadu 2010 v 15:58 | Reagovat

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaký je konkrétní rozdíl mezi vysavačem Vacusmart 700 a KS290.Vím, že KS290 má větší koš a menší výdrž baterie, ostatní věci jako mop, kartáče jsou stejné?A co náhrádní dily, seženu do obou bez problémů a co ceny?Děkuji za odpověď.Michal

49 M. Horák M. Horák | 16. listopadu 2010 v 16:05 | Reagovat

[48]: Dobrý den, další rozdíl je v tom, že KS290 je vyšší (cca 11 cm) má velký koš. KS290 má cca 3x větší mop než Vacusmart 700. Vacusmart má 4 stranný boční kartáč, KS290 dvoustranný a ještě bych zmínil hlučnost - Vacusmart 700 je cca o 15% tišší. KS290 má pouze jeden spodní kartáč, Vacusmart dva protiběžné. KS290 se při testech o něco lépe pohyboval po kobercích. To je asi z těch hlavních věcí vše.  Snad se v tom zorientujete :-) M. Horák

50 Veronika Veronika | 23. listopadu 2010 v 11:34 | Reagovat

Dobrý den, prosím o radu, jaký je rozdíl mezi vysavači Vacusmart 700 a Carneo Smartcleaner 610. Vypadají naprosto identicky. Děkuji

51 M. Horák M. Horák | 23. listopadu 2010 v 11:42 | Reagovat

[50]: Dobrý den, jedná se o stejný typ vysavače, ale Vacusmart 700 má lepší parametry (vyšší výdrž baterie cca o 25%) a nižší cenu náhradních dílů a příslušenství + i pořizovací cenu. Testoval jsme pouze VacuSmart, takže nevím jak je na tom Carneo se servisem, je na trhu pár týdnů.  M. Horák

52 Katarina Katarina | E-mail | 25. listopadu 2010 v 10:01 | Reagovat

Dobrý den, mohu se zeptat v jaké cenové relaci jste nakonec koupila robotický vysavač, jaké má funkce a jak jste s tím spoklojena?  Děkuji za info K.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama