Vítejte na blogu Robotický vysavač!

Recenze - Robotický vysavač Samsung NaviBot SR8855 (SR8845)

28. října 2010 v 22:03 | Marek Horák
Robotický vysavač Samsung NaviBot SR8855 (SR8845) je často označován za nejlepší robotický vysavač na trhu. Jeho největším konkurentem jsou robotické vysavače iRobot.

Tyto robotické vysavače si kupují zákazníci, kteří jsou ochotni za

robotický vysavač zaplatit přes 10 000,- Kč a požadují za svoje peníze to nejlepší. O robotických vysavačích lze najít na internetu a v různých diskusních fórech poměrně velké množství informací a ohlasů a to kladných, ale i těch záporných. Také jsem měl možnost se dočíst o různých negativních vlastnostech robotických vysavačů Samsung NaviBot , které mě překvapili.  

Některé z nich naleznete i zde na mém blogu. Vzhledem k tomu, že nemám rád předsudky, vždy preferuji možnost vyzkoušet si vše "na vlastní kůži".

Recenze obsahuje i zajímavý videozáznam ze zátěžového testu robotického vysavače na koberci.  Obstojí nebo ne ???


Robotický vysavač Samsung Navibot SR8855 jsem měl  zapůjčený na týden od kolegyně, která ho nedávno zakoupila a dostal jsme svolení k jeho důkladnému otestování. S výsledkem  se můžete nyní seznámit v mojí recenzi.


V úvodu ještě vysvětlím rozdíl mezi robotickým vysavačem Samsung NaviBot SR8855 a SR8845. Jedná se o stejné robotické vysavače, pouze je rozdíl ve výbavě a v odstínu. Model SR8845 nemá v balení dálkové ovládání a jeho odstín je šedý. Cenový rozdíl mezi oběma robotickými vysavači je u většiny prodejců cca 2000 Kč. Model SR8855 stojí 12 000 Kč a model SR8845 stojí 10 000 Kč. údaje jsou z období 10/2010. Pro moji recenzi jsem vybral lépe vybavený model SR8855.2.   Obsah a způsob balení

3.   Popis konstrukce vysavače a příslušenství

4.   Úklid v praxi + režimy

5.   Údržba a čištění

6.   Vyhodnocení a závěr


2.   Obsah a způsob balení

Robotický vysavač Samsung NaviBot SR885 je zabalen do velké papírové krabice o celkové hmotnosti cca 6 kg. Na první pohled mě zaujal výrazný štítek, který byl na krabici robotického vysavače dodatečně nalepen. Jedná se o výsledek testu v němčině. Hodnocení je 92,6% - Sehrgut. O těchto testech se můžete dočíst i na českých internetových portálech, ale osobně jim moc nevěřím, protože často simulované podmínky neodpovídají těm reálným, které máme většinou doma. Po otevření krabice uvidíte horní polystyrenové víko, na kterém je uložen návod, čistící kartáček, náhradní baterie a dva náhradní boční kartáče.

Po odejmutí horního víka uvidíte robotický vysavač, který je zabalen do textilního ochranného obalu. Na bočních stranách jsou virtuální zdi, dokovací stanice, dálkové ovládání a náhradní hlavní rotační kartáč. Vše je přehledně pečlivě rozděleno a zabaleno.


Po vyjmutí robotického vysavače Samsung NaviBot SR8855 z textilního obalu Vás zaujme futuristický design, čisté linie a na první pohled pečlivě dílenské zpracování. Zároveň jsem si hned uvědomil, že na robotickém vysavači je množství lesklých a průhledných ploch, které budou náchylné k ušpinění a pravděpodobně po několika týdnech užívání robotického vysavače budou velmi zřetelně vidět stopy používání.


3.   Popis konstrukce vysavače a příslušenstvíCelé tělo robotického vysavače je vyrobeno z tvrzených plastů a spodní strana je vybavena povrchovou úpravou, která má zvýšenou odolnost proti poškození a také se snadněji udržuje a čistí.

Na horní straně robotického vysavače je výrazný display, pod kterým jsou místěny dotyková ovládací tlačítka. Vzhledem k tomu, že u modelu SR8855 je dálkové ovládání, lze předpokládat, že dotyková ovládací tlačítka budou využívána spíše výjimečně.

Čitelnost displeje je velmi dobrá, i pokud je v místnosti více světla. Pokud probíhá nabíjení, na displeji lze průběh neustále sledovat a průběh nabíjení je zobrazen i graficky. Nad displejem robotického vysavače je výrazné logo výrobce "SAMSUNG" a nad logem je zabudovaná kamera (součást Visionnary mappingTM), která průběžně monitoruje tvar a velikost místnosti a také veškeré překážky a na základě získaných informací robotický vysavač Samsung NaviBot SR8855 volí optimální systém úklidu.

V zadní části je pojistka koše na nečistoty s označením "PUSH". Zajímavým řešením je možnost vysátí nečistot z koše pomocí hubice klasického vysavače. Pod krytkou ozn. "QUICK EMPTY" se ukrývá otvor, kam lze zasunout hubici standardního vysavače a jednoduše můžete vysát obsah koše, aniž byste museli vysypávat nečistoty běžným způsobem.

Na boční straně robotického vysavače je průhledná nádobka koše na nečistoty. Jeho kapacita  je 0,5 L, což lze označit za mírný nadstandard.

Jak jsem již předeslal v předchozí kapitole, díky tomu, že je koš na nečistoty vyroben z průhledného plastu můžeme sice sledovat jak se plní nečistotami, ale po několika týdnech a měsících použití bude koš nést již stopy použití, což např. u jiných robotických vysavačů, kde je koš vyroben z neprůhledného PVC, není tak zřetelné.

Koš lze velmi snadno vyjmou z robotického vysavače a čištění je jednoduché.

Po celém obvodu robotického vysavače je nárazník se zabudovanými senzory. Nárazník je vyroben z odolného, ale měkkého plastu, který by neměl poškodit nábytek a vybavení domácnosti.

Stejně jako u jiných modelů robotických vysavačů, je třeba věnovat údržbě senzorů zvýšenou pozornost. Údržbě senzorů se budu ještě více věnovat v závěrečné části mojí recenze.

Pokud senzory nezachytí překážku, pružný nárazník tlumí náraz a nedojde jednak k poškození nábytku a vybavení, ale ani k hlasitému nárazu.
Na spodní straně robotického vysavače jsou dva postranní rotační kartáče.

Výhoda dvou bočních kartáčů spočívá v efektivním nametání prachu a nečistot při průjezdu po ploše nebo kolem hran nábytku a stěn. Boční kartáče jsou třístranné a jejich tvar je uzpůsoben pro vyšší efektivitu úklidu.

V přední části spodní strany jsou dva plechové kontakty. Jsou určeny k dobíjení robotického vysavače po nájezdu do dokovací stanice. Toto řešení dle mého názoru není zcela optimální, protože se v průběhu úklidu postupně kontakty zanáší a důsledkem může být, že pokud robotickému vysavači dojde energie a najede do dokovací stanice, nebude se moci přes zanesené kontakty nabíjet. Řešením je nutné vyčištění kontaktů. V praxi se mi více osvědčilo umístění nabíjecích kontaktů na přední nebo zadní straně robotického vysavače. Na spodní straně je také nevhodně umístěn hlavní vypínač. Sice není nutné ho často vypínat, ale i vypínač je průběžně znečišťován při úklidu a vhodnější řešením je umísti ho také na boční stranu.

Na stranách jsou gumová kolečka, která pohání robotický vysavač. Jsou odpružená a umožňují překonávat překážky a prahy až do výšky cca 15 mm. Vepředu je malé směrové kolečko.

V zadní části je hlavní rotační kartáč. Některé modely robotických vysavačů mají dva protiběžné kartáče, ale v praxi se ukazuje, že i jeden hlavní rotační kartáč bývá zcela dostačující. Záleží samozřejmě na jeho konstrukci, na síle přítlaku a na dalších parametrech.Robotický vysavač Samsung NaviBot SR8855
má v kartáči kombinaci štětin a gumových stěrek. Toto řešení je poměrně neobvyklé a jeví se jako kombinace dvou kartáčů do jednoho, kdy jeden bývá štětinový a druhý gumový. Kartáč je chráněn plastovou odnímatelnou mřížkou. Výhoda krycí plastové mřížky také spočívá v tom, že umožňuje robotickému vysavači dosahovat lepších výsledků při čištění koberců, tj. kartáče nekladou vůči koberci takový odpor, jako když zde mřížka není.

Hlavní rotační kartáč i ochrannou mřížku lze velmi snadno vyjmout.

V příslušenství robotického vysavače Samsung NaviBot SR885 ještě nalezneme dvě virtuální zdi tzv. Virtual Guard (označení výrobce).

Díky virtuální stěně můžete omezit prostor, kam robotický vysavač může nebo nemůže zajet při úklidu. Virtuální zdí je vybavena většina robotických vysavačů na trhu a považuji je za standard. Před prvním použitím je nutné do každé virtuální zdi vložit dvě baterie.

V balení robotického vysavače naleznete také dálkový ovladač.

I dálkové ovládání považuji za standardní vybavení robotického vysavače, a pokud uvažujete o robotickém vysavači bez dálkového ovladače, musíte si uvědomit, že při každém použití nebo změně režimu budete muset k vysavači přijít, ohnout se a ručně zadat změnu na ovládacích prvcích, což je dost nekomfortní i vzhledem k celkové pořizovací ceně přístroje.

Na ovladači naleznete tlačítka:


-      POWER ON/OFF - zapnutí/vypnutí
-      Recharging - návrat robotického vysavače do dokovací základny
-      Auto - zahájení automatického úklidu
-      Spot - bodové (krátké) čištění
-      Max - intenzivní úklid
-      Manual - ruční ovládání
-      Edge - úklid kolem stěn a hran
-      Timer/Daily - nastavení odloženého startu
-      Clock - nastavení hodin
Posledním dílem příslušenství je dokovací stanice (nabíjecí základna).

Vždy když robotickému vysavači dojde energie, zajede sám do dokovací stanice a zahájí nabíjení. Vysavač je vybaven baterií typu Ni-Mh. 120 minut nabíjení stačí na úklid po dobu cca 90 minut. Robotický vysavač Samsung NaviBot SR8855 není vybaven trafem, které se propojuje s dokovací stanicí, ale kabel vede přímo z dokovací stanice. Výhodou je, že nemusíte dokovací stanici propojovat, nevýhodou tohoto řešení je, že pokud chcete vysavač přenést do jiné části bytu nebo do zcela jiného prostoru, nemůžete sebou vzít pouze trafo, ale potřebuje celou dokovací základnu.


4.   Úklid v praxi + režimyTak jak to mám ve zvyku, opět jsem připravil důkladně testování robotického vysavače. Jako první test jsem provedl automatický úklid vč. odloženého startu. Dle přiloženého manuálu lze poměrně snadno nastavit přesný čas a následně zvolit den a čas pro zahájení automatického úklidu. Interval prvního úklidu jsem nastavil cca za 10 minut. Dokovací stanici s robotickým vysavačem jsme umístit do chodby našeho bytu. V chodbě máme dlažbu. V době testu zde bylo dost věcí na zemi, boty a různé předměty. Vedle chodby je obývací pokoj s kuchyňským koutem. V obývacím pokoji máme na celé ploše plovoucí podlahu. Také tato místnosti byla v okamžiku testu poměrně dost zastavěna, což je pro tento účel ideální. Uprostřed místnosti je jídelní stůl a dvě židle.

Robotický vysavač Samsung NaviBot SR8855
vyrazil přesně předem nastavený čas pro automatický úklid. Jeho chod byl ihned o začátku velmi systematický a hlučnost byla průměrná. Vysavač měl tendenci uklízet místnost z jedné strany na druhou. Bylo vidět, že hned od začátku se snaží celý prostor "mapovat". Robotický vysavač se pohybuje v prostoru většinou tak, že jezdi ze strany na stranu a vždy před stěnou nebo překážkou se staví, otočí se o 90 stupňů, popojede na bok o celou svoji šířku, opět se otočí o 90 stupňů a jeden kolem místa, které čistil při posledním průjezdu opět na druhou stranu.


Tento systém úklidu je sice velice systematický, ale bohužel po několika minutách začínám objevovat jeho slabiny.

Výhodou tohoto systému úklidu je na první pohled perfektní pokrytí plochy, ale nehodí se do všech prostor resp. je vhodný do místností s pravoúhlým členěním. Pokud jsou v místnosti šikmé nebo obloukové hrany, robotický vysavač  neustále jezdí v "pravoúhlé" konfiguraci.

Pokud se dostane do míst, kde je např. šikmá stěna, zůstane u šikmé stěny v místě, kde se vysavač otáčí množství míst, kam nedosáhne resp. vůbec nezajede.

Co se týká úklidu, plochu, kterou zatím robotický vysavač projel, uklidil na výbornou. U krajů a v členitějších místech však zůstaly drobné nečistoty.

Po chodbě se robotický vysavač po cca 15 minutách přesunul do obývacího pokoje.
Během úklidu jsem si všiml další zajímavé vlastnosti.
Jak jsem již psal v předchozí kapitole, robotický vysavač Samsung NaviBot má na horní straně kameru, která pomáhá robotickému vysavači mapovat prostor a je součástí systému Visionnary mapping.
Vždy, když jsem před robotickým vysavačem prošel nebo přemístil nějaký předmět, vysavač na pohyb okamžitě zareagoval. Z této reakce mám poněkud rozporuplné pocity, protože robotický vysavač okamžitě změní směr a začne se vyhýbat nebo objíždět překážku, která reálně neexistuje. Výsledkem je to, že vynechá na podlaze místo, které zůstane neuklizeno.
V praxi se to může projevovat tak, že pokud jste ve stejné místnosti jako robotický vysavač nebo pokud máte v místnosti domácího mazlíčka, který se prochází po místnosti, nebo dokonce doprovází nebo pronásleduje robotický vysavač při úklidu, vždy když se objeví před kamerou, systém robotického vysavače vyhodnotí pohyb před kamerou jako překážku a část plochy může opět zůstat neuklizena.Pozitivně hodnotím systém, zabraňující uvíznutí robota.
Několikrát došlo k tomu, že se vysavač "zasekl" na spodní kovové trubce židle nebo sušáku na prádlo. V tomto okamžiku začal robot poměrně houževnatě zkoušet různé kombinace pohybů všech tří koleček, tak aby našel cestu z pasti. Ve většině případů se mu to povedlo. Pozitivně také hodnotím průjezd přes kabely od počítače. Ani jednou nedošlo k jejich namotání do kartáčů.
Další slabé místo během úklidu jsem objevil v okamžiku, kdy robotický vysavač přijel ke kovovému sušáku na prádlo, ze kterého visely košile až k zemi. Samsung NaviBot tyto košile opět chybně vyhodnotil jako překážku a okamžitě směnil směr. Bohužel podlaha pod sušákem zůstala nevyčištěna.


/// moje poznámka ///

V množství komentářů a dotazů se často potvrzuje problém s chybným vyhodnocením prostoru resp. robotický vysavač si často "splete" prádlo, ubrus nebo jiné předměty nebo osoby v místnosti s překážkou. Často dochází i k tomu, že robotický vysavač vůbec nezajede pod stůl, postel, skříň a často se tento problém objevuje i v podkrovních prostorech se šikmým stropem.
V některých případech lze prostor upravit nebo přizpůsobit např., že předměty, o kterých víme, že robotickému vysavači při úklidu vadí, přemístíme nebo je zcela odstraníme. Bohužel, to ne zcela vždy jde zrealizovat, a pokud je jedná o místnost, kde je šikmý strop, budeme se muset smířit s tím, že robotický vysavač Samsung NaviBot prostor v této části místnosti neuklidí. Stejný problém nastane, i pokud máte záclony.
Co se týká úklidu kolem stěn nebo v rozích, lze ho označit za průměrný. V rozích nebo kolem stěn zůstali drobné nečistoty. Výsledek můžete vidět na fotografii.
Během úklidu jsem také udělal krátký test virtuální zdi. Po vložení baterií jsem umístil virtuální zeď za hranu dveří. Na virtuální zdi je možné nastavit intenzitu paprsku, tj. jak daleko od virtuální zdi má neviditelný paprsek omezovat prostor.
Na virtuální zeď reagoval robotický vysavač spolehlivě a ihned změnil směr jízdy. V balení jsou dvě virtuální zdi a v případě potřeby je možné dokoupit další.
V po dokončení úklidu se na displeji robotického vysavače objevil nápis "End" a vysavač začal vyhledávat nabíjecí stanici. Cca po dvou minutách vysavač dorazil do stanice a zahájil nabíjení.Vzhledem k tomu, že nemáme v bytě koberce a Vaše dotazy často směřují i k tomu, jaká je kvalita úklidu robotického vysavače Samsung NaviBot na koberci, udělal jsem improvizovaný test úklidu na koberci.
Pro tyto účely mám standardní modrý koberec, který jsem omezil ze tří stran trubkami a krabicemi a čtvrtá strana je přímo u stěny.
Koberec jsem poměrně intenzivně znečistit vlasy, oříšky a chomáčky prachu. Vše jsem ještě mírně zašlapal do koberce.
Celý úklid jsem se rozhodl zaznamenat na videokameru, abyste sami viděli, jakým způsobem vysavač uklízí.
Celou plochu projede pouze jednou a zhruba polovinu nečistot vůbec neuklidí. Tento výsledek byl pro mne velkým zklamáním. Celý test jsem zopakoval 4x, ale bohužel vždy se stejným výsledkem. Navíc ještě "trčící" igelit na jedné z bočních stran vyhodnotil chybně jako překážku a plocha pod ním zůstala zcela neuklizena. Výsledek tohoto testu označuji za zcela nevyhovující.
Stejný test dělám při všech recenzích robotických vysavačů, ale s tak špatným výsledkem jsem se zatím nesetkal ani u přístrojů v cenách okolo 5000 Kč.VIDEO naleznete ZDE5.   Údržba a čištěníCelý přístroj je sestaven tak, aby bylo možné hlavní části jednoduše vyjmout a očistit.

Největší pozornost si zaslouží koš na nečistoty. Koš lze snadno vyjmout a vysypat všechny nečistoty. Jak jsem již předeslal v úvodu, tento robotický vysavač má revoluční alternativu čištění a to možnost vysát veškeré nečistoty z koše hubicí běžného domácího vysavače. Samozřejmě pouze za předpokladu, že ho máte k dispozici. Otázkou ovšem je, jestli není ve většině případů rychlejší i jednodušší nádobku vyčistit ručně obvyklým způsobem. V koši na nečistoty je umístěn vzduchový fitr, který zabraňuji průniku nečistoty do vzduchu. Vzduchový fitr je většinou vhodné měnit každých 3 - 6 měsíců.Snadno lze také čistit hlavní rotační kartáč. Na tom budou především namotány vlasy, kolem osy kartáče. Vlasy se také často namotávají na dva boční kartáčky.

Zvýšenou pozornost věnujte i plechovým kontaktům, které jsou určeny pro dobíjení v dokovací základně. Pokud dojde k jejich silnému znečištění, vysavač se nedokáže nabíjet.

Celou spodní i horní stranu robotického vysavače můžete otírat mírně navlhčeným hadříkem. Především horní "lesklé" plochy jsou náchylné ke znečištění.

Zvýšenou pozornost také věnujte čidlům proti nárazu v předním nárazníku. Plastové krytky čidel je nutné pravidelně čistit, aby čidla neztratila schopnost detekovat překážky a tlumit nárazy.

Ve vysavači je vestavěná baterie typu Ni-Mh. Touto baterií je osazena většina robotických vysavačů, i když by bylo vhodnější použít kvalitnější baterii typu Li-Ion.

Nezapomeňte, že baterie Ni-Mh musí být stále pod proudem, a pokud budete chtít v rámci "úspor" robotický vysavač po úklidu odpojit, bude docházet k nenávratnému poškození baterie a následnému prudkému snížení její kapacity, což má vliv na postupné zkracování délky úklidu až na několik minut provozu. Otázkou je, jestli bude možné takovou baterii reklamovat, protože špičkové servisy mají zařízení, který dokážou zpětně zjistit, jak bylo o baterii pečováno.Pokud uvažujete o nákupu tohoto vysavače, zarazilo mě, že jsem nikde nenašel možnost zakoupit příslušenství a náhradní díly. Pravděpodobně bude možné dokoupit díly a příslušenství přes prodejce nebo servis, ale doporučuji si tyto informace předem ověřit. Vidím v tom určitou nevýhodu, pokud si nemůžete před nákupem ověřit dostupnost a především cenu náhradních dílů.

U konkurenčních modelů robotických vysavačů je zcela běžné, nabízet u všech prodejců příslušenství a náhradní díly.

Například běžná cena baterie typu Ni-Mh kapacity 2000-2500 mAh je 1200-1400Kč, ale někteří prodejci jsou schopni Vám cenu při prodeji zatajit a následně Vám stejnou baterii nabídnout i za 3000 Kč. Jedná se o poměrně vysokou cenu, když si uvědomíte, že novou baterii můžete potřebovat už i po 9-12 měsících od nákupu. Určitě také doporučuji ověřit dostupnost a cenu bočních kartáčků a hlavního rotačního kartáče.6. Vyhodnocení a závěrZ testování a recenze robotického vysavače Samsung NaviBot SR8855 mám poměrně rozporuplné pocity. Počáteční nadšení opadlo, když jsem postupně objevoval nedostatky. Bohužel to není pouze můj pocit, ale víceméně to koresponduje s vašimi poznatky, které dostávám emailem, nebo je píšete přímo na tomto blogu, ale i jiných diskusních fórech.

Snažil jsem se s odstupem času testování tohoto robotického vysavače vidět pokud možno objektivně. Faktem je, že  je tento robotický vysavač je často označován za TOP produkt na trhu a za cenu 12 000 Kč bych já osobně očekával výrazně lepší výsledky. Největší pozitiva vidím v kvalitním dílenském zpracování, v bohatém příslušenství a unikátním systému Visonary mapping.

Na druhou stranu se tento pokrokový systém u mě jeví jako nevýhoda. Je příliš citlivý a málo univerzální pro různé nebo členité typy prostor.

Robotické vysavače v ceně okolo 5000-7000 Kč se dokážou podstatně lépe vypořádat s úklidem koberce nebo členitějších prostor než Samsung NaviBot.

Ještě si dovolím krátkou poznámku k systému úklidu. Většina zastánců "inteligentnějších" přístrojů často argumentuje právě tím, že dražší robotické vysavače nejezdí "zmateně" po pokoji a že systematicky projíždí plochou tak, že každé místo projedou pouze 1-2 x. Bohužel já osobně vnímám tuto vlastnost jako "nepraktickou" což potvrzuje i můj test na koberci. Pokud máte více znečištěnou plochu, jeden nebo dva průjezdy nestačí. Levnější robotické vysavače sice nedokážou úklid tak dobře a systematicky plánovat, ale plochou projedou i 7x až do vybití baterie, což zaručuje lepší výsledek i řádově o desítky %. A myslím, že o výsledek úklidu jde především.

Určitě se najde skupina uživatelů, která může být s tímto robotickým vysavačem spokojena, ale já osobně jsem měl možnost testovat vysavač 6 dní a nakonec jsem se rozhodl, že já sám, bych si osobně tento vysavač nekoupil, ... takže závěrem si dovolím dělit moje soukromé hodnocení a jak říká Vašek Tittelbach z TV Nova ...... za mě tentokrát "palec dolů".


Proč si ho koupit


-      kvalitní zpracování
-      bohaté příslušenství
-      snadná údržba
-      inteligentní systém Visionnary mapping
-      spolehlivý vyprošťovací systém a překonání překážek

Proč si ho nekoupit

-      nedokonalý úklid ve složitějších podmínkách
-      "inteligence" a citlivé reakce jsou spíše nevýhoda
-      výsledek neodpovídá ceně přístroje
-      většinu míst projede pouze jednou
-      nikde nejsou nabízeny příslušenství a náhradní díly


Plánujete nákup robotického vysavače ??? Nenechte se se oklamat prodejci - odpovědi na nejčastější Vaše dotazy naleznete zde:
 

32 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 shaman shaman | E-mail | 22. prosince 2010 v 9:03 | Reagovat

Tento vysavač jsem pořídil zhruba před dvěmi měsíci. S kvalitou úklidu jsem byl celkem spokojen. Vysavač byl nastaven na každodenní úklid a ta pravidelnost přinášela výsledky. Méně jsem už byl spokojen s jeho schopností vyrovnat se s kabely nebo třásněmi koberců. Nevím, jak jsou na tom ostatní přístroje, ale Samsung měl tendence se namotat do všeho, do čeho se namotat šlo. Časem jsem však prostor vychytal tak, aby byl schopen úklid dokončit bez problémů. Mělo to pozitivní efekt na uklizenost místnosti, takže to bylo spíše k dobru věci ;)
Včera jsem ale zjistil, že se netočí hlavní kartáč. Po jeho demontáži jsem zjistil, že jak poháněné uložení tak kloub na kartáči jsou zcela zdeformované a tím pádem kartáč v kloubu prokluzuje. Prostě se to časem ožvýkalo. Byl jsem tím velmi nemile překvapen. Výrobce velmi podcenil namáhání materiálů a zvolil nevhodné plasty. Protože se jedná o výrobní vadu tak pochybuji, že reklamacemi něčeho dosáhnu. Toto se mi stalo po cca 2 měsících používání a proto se divím, že toho není plný internet. Máte někdo podobné zkušenosti?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama